گامی به سوی آینده | واقعیت افزوده | واقیعت مجازی

واقعیت افزوده در پزشکی بخش اول

واقعیت افزوده در پزشکی بخش اولReviewed by فاطمه سلیمی on Dec 18Rating: 4.5واقعیت افزوده در پزشکی | قدمی بلند به سوی آینده تکنولوژی | مجله دیجیتال وارنااپواقعیت افزوده در پزشکی مقاله مورد بحث امروز ما می باشد ولی قبل از آن به کلیت وافعیت افزوده نگاهی داریم; واقعیت افزوده یک شبیه سازی یا یک دید ...

واقعیت افزوده در پزشکی ،مقاله مورد بحث امروز ما بوده ولی قبل از آن به کلیت واقعیت افزوده نگاهی داریم:  واقعیت افزوده (Augmented Reality) دید شبیه‌سازی شده محیط اطراف با دنیای واقعی است. اجزای واقعیت افزوده، حسگرهای واقعی مانند: صدا، ویدئو، گرافیک و داده های GPS اند. .واقعیت کامپیوتری،  دید کلی از واقعیت افزوده است. واقعیت افزوده توسط پردازشگرهای کامپیوتری ساخته می شود. بین واقعیت افزوده و واقعیت مجازی تفاوت وجود دارد. واقعیت افزوده،درک فعلی خود را از واقعیت تقویت می کند و واقعیت مجازی، جایگزین دنیای واقعی با یک شبیه سازی است.

 

اولین بار که بازی POKEMANGO انتشار یافت، تمام جهان به تکاپو افتادند و بسیاری از مردم  کار و زندگی خود را رها کرده و به این بازی می پرداختند.

 

علت محبوبیت این بازی چیست و با پزشکی چه ارتباطی دارد؟

 

پاسخ به این سوال، واقعیت افزوده(AR) است که مردم علاقه‌ی زیادی به آن دارند. بازی POKEMANGO نیز، دقیقا با این تکنولوژی ساخته شده است و نمایش زنده یا غیر مستقیم از محیط فیزیکی و واقعی در دنیایی است که توسط ورودی حسی کامپیوترمانند: صدا، ویدئو، گرافیک یا GPS داده ها ساخته شده است.

 

به علت وجود دلایلی مانند این که، سیستم AR ارتباط کاربران را با دنیای واقعی قطع نمی کند و اطلاعات را به وضوح نمایش می دهد در آینده به صنعت پزشکی کمک بسیاری خواهد کرد و به اصطلاح “واقعیت افزوده در پزشکی”نامیده خواهد شد.

 

پزشکان معتقدند که در آینده نه چندان دور سیستم AR کمک بسیار و شایانی به صنعت پزشکی خواهد کرد و موانع هایی که بر سر راه وجود دارند مانند موانع فرهنگی و هزینه رفع خواهند شد.

اگر پزشک هستید و یا به سرمایه گذاری در این زمینه علاقه دارید تنها کافیست با مشاوران ما در تماس باشید. شماره تماس ۰۹۳۹۳۵۹۳۷۱۳ ، ۰۱۳۳۳۴۲۹۱۲۳ برای مشاوره از طریق شبکه‌های اجتمایی نیز می توانید اقدام فرمایید.

نمونه هایی از واقعیت افزوده در پزشکی

 

واقعیت افزوده در پزشکی می تواند با نمایش “defibrillators “از نزدیک، زندگی ها را نجات دهد.

 

با این تکنولوژی دیگر لازم نیست در مواقع اظطرار با آمبولانس و نیروهای ویژه برای کمک تماس بگیریم.با کمک این تکنولوژی امداد رسانی آسان تر خواهد شد.

 

AED4EU توسط Lucien Engelen از” مرکز پزشکی نایمنگن هلند Radboud University “ساخته شده است. کاربران آن می توانند مکان هایی را که در آن دستگاه های خودکار defibrillators یا AED واقع شده اند اضافه کرده و این پایگاه داده را می توانند از طریق  برنامه جدید جستجو کنند. علاوه بر این،  با مرورگر Layar،  می توانید مکان دقیق نزدیکترین AED ها را روی صفحه نمایش گوشی خود طراحی کنید و برای پیدا کردن آنها و کمک به کسانی که نیازمند هستند، از آن استفاده کنید.  بنابراین واقعیت افزوده اطلاعات مهمی را به ارمغان می آورد.

  آینده VR | چه آینده‌ای در انتظار VR است؟

 

کمک به مادران شیرده با گوگل گلس

 

در سال ۲۰۱۴، دفتر ملبورن، یک شرکت نوآوری به نام “Small Word” تاسیس کرد و با کمک انجمن تغذیه شیر مادر استرالیا، آزمایشی با گوگل کلس انجام داد. این روش کمک موثری برای مشاوران شد که بتوانند با چشم مادر در هنگام تغذیه نوزاد مشاوره های تخصصی بدهند.

واقعیت افزوده در پزشکی

کشف و فهم بهتر علائم بیماری

 

بیماران، برای توصیف علائم خود به پزشکان مقاومت می کنند و ممکن است هیچ توضیحی از علائمی که دارند را ندهند، در این جا سیتم واقعیت افزوده به کمک پزشکان آمده و آن ها می توانند این علائم را به طور واضح شناسایی و پیش بینی کنند.

 

این تکنولوژی در حال حاضر در چشم پزشکی مورد استفاده قرار گرفته است. EYEDECIDE یکی از برنامه های خاصی است که با استفاده از صفحه نمایش دوربین برای تشبیه سازی تاثیر شرایط خاص در دید فرد است. با استفاده از این برنامه، پزشکان می توانند شبیه سازس دید بیمار مبتلا به یک شرایط خاص را نشان دهند. به عنوان مثال این برنامه می تواند اثرات AMD را نشان دهد و در نتیجه به بیماران و درک علائم آن ها و وضعیت پزشکی خاص آن ها را نمایش دهد.

نتیجه تمام صبحت های ما

آنچه که ما سعی در نمایش آن داریم ارزش واقعی این تکنولوژی می باشد. در کشور ما ایران شاید به مقدار شایسته به آن بها داده نشده است. مجموعه وارنااپ با افرادی با تجربه در زمینه برنامه نویسی و طراحی شما را در راهی که در پیش رو دارید همراهی می کنند. پیشنهاد ما به شما استفاده از این تکنولوژی جدید است. در زمانی که همه یکسان عمل می کنند شما از رقبا جلو بزنید.

چرا ما ؟چرا وارنااپ ؟؟

شاید یکی از شاخصه های ما تجربه ما در زمینه تبلیغاتی و برنامه نویسی باشد. البته قیمت های منصفانه و کیفیت کار نیز شاخص مهمی است که مجموعه وارنااپ در آن نیز از رقبای خود پیشی گرفته است. کار اصلی مجموعه وارنااپ تکنولوژی های AR و VR می‌باشد. ما به صورت تخصصی ایده شما را به عمل می آوریم یا شرکت شما را به این تکنولوژی مجهز می کنیم.

AR بهترین روش برای خدمات دهی است 

همین امروز با استفاده از لینک موجود در صفحه و یا از طریق منو شناور دایره ای اقدام به ثبت پروژه و راه اندازی AR در مجموعه خود کند.

هر ثانیه دیر است .

Leave A Reply

Your email address will not be published.