گامی به سوی آینده | واقعیت افزوده | واقیعت مجازی

واقعیت افزوده در مشاغل

امروزه واقعیت افزوده در مشاغل(AR) در حال اتفاق افتادن است. پنجاه سال گذشته، زندگی همه‌ی ما با ورود کامپیوترها تغییرات بسیاری کرد.اکنون نیز این تغییرات در حال انجام است. با این تفاوت که تکنولوژی الان واقعیت افزوده(AR) است.

 

واقعیت افزوده(AR) قدم بعدی در تکامل محاسبات است و احتمالا یکی از تجربیات محاسباتی و بصری است. در حقیقت، بسیاری از جوهر ها بر روی پتانسیل بی حد و حصر AR شناخته شده است، در حالی که ساعت های بی شماری از زمان صفحه نمایش اختصاص داده شده است تا تصور کنید چگونه AR می تواند زندگی ما را بهتر کند. حتی در میان مشتریان ما، متوجه شده ایم که توسعه دهندگان نرم افزار و تصمیم گیرندگان کسب و کار، AR را به عنوان ابزاری برای افزایش بهره وری مشاهده می کنند.

 

نیازی به پتانسیل واقعیت افزوده(AR) نیست.واقعیت افزوده در حال حاضر در حال افزایش بهره وری در محل کار است.واقعیت افزوده در مشاغل در حال انجام است.واقعیت افزوده در مشاغل به چه معناست؟

 

برخی از موارد واقعیت افزوده در مشاغل:

 

مونتاژ و نگهداری

همانند بسیاری از راه حل ها، ورود واقعیت افزوده(AR) برای شرکت‌ها و کمپانی‌ها چالش ایجاد کرد. در سال ۱۹۹۰ کارگران کارخانه بوئینگ مجبور بودند دستورالعمل های سیم کشی پیچیده هواپیما را که روی تخته های تخته چند لایه نمایش داده می شد، به کار گیرند. در هر مرحله از فرایند تولید، کارگران مجبور بودند هر تخته را به صورت دستی بازسازی کنند و این کار به علت پیچیدگی‌های موجود، کار ساده‌ای نبود.

 

دو محقق بوئینگ، تام کادول و دیوید میزل، هدست های AR و AR را به طبقه کارخانه معرفی کردند (و سپس اصطلاح “واقعیت افزوده” را به کار بردند). طبقات کارخانه به احتمال زیاد اولین مکان هایی بودند که روزانه AR را برای افزایش بهره وری کارگران و بهبود زنجیره های عرضه به کار می گرفتند. شرکت هایی مانند: General Electric امروزه به طور فزاینده ای از AR (از طریق دستگاه های تلفن همراه و هدست ها) استفاده می کنند. استفاده‌های آن‌ها از AR برای گردش کار و افزایش بهره وری کارخانه است. جای تعجب نیست که مطالعات متعدد نشان داده است که استفاده از دستورالعمل های ۳D، یعنی نوع نمایش داده شده از طریق AR، می تواند کارایی افراد و توانایی تمرکز بر روی وظایف را تقویت کند.

 

اطلاعات سه بعدی برای صفحات دو بعدی ساخته نشده است

در حال حاضر تغییر مشاغل با واقعیت افزوده مخصوص کارگران و تکنسین‌های کارخانه‌ها شده است. کارکنان اداری از این تکنولوژی پیشرفته به ندرت استفاده می کنند. سوالی که در اینجا به وجود می آید این بوده که، کارمندان اداری چه نیازی به استفاده از از اطلاعات هولوگرامی واقعیت افزوده دارند؟ هم اکنون کارمندان اداری از کامپیوترها و نرم افزارهای آن استفاده کرده و ویژگی‌های بصری بودن آن را درک می کنند. پس آیا استفاده از AR مناسب نیست با وجود استفاده از کامپیوترها؟

  بازی واقعیت مجازی The Climb

 

امروزه معماران و طراحان از واقعیت افزوده استفاده می کنند تا بر برخی از محدودیت های بهره وری که برای کار با مدل های ۳D و طراحی در ۲D تکامل یافته است، غلبه کنند. در حالی که نرم افزار قدرتمند CAD و مدل سازی مانند SolidWorks و Revit (همراه با ابزارهای سنتی مانند مداد و کاغذ) همچنان به معماران و طراحان کمک می کند. برنامه های AR معماری مانند  “Schema” کاربران را قادر می سازد به سرعت مفهوم، نمونه اولیه و ساخت سازه های ۳D در مرحله اول فرآیند طراحی معماری – جریانهای کاری موجود معماران را بهینه سازی می کند.

 

مجازی سازی داده‌ها در واقعیت افزوده(AR) چگونه است؟

این واقعیتی است که ردیف داده ها را در چند صفحه اکسل تحلیل می کند. این چیز دیگری است که نمودار ها و نمودار ها را ایجاد می کند که به وضوح از آنچه داده ها می دانند ارتباط برقرار می کنند.  در حالی که این بهترین روش برای جلوگیری از نمایش صفحات سهبعدی یا خطوط در سطح ۲D مانند صفحات و صفحه نمایش است، آن نمودارها و خطوط سه بعدی سه بعدی مفید و اضافه کردن یک لایه اضافی از نشانه های اطلاعاتی است که به مردم کمک می کند تا اطلاعات بیشتری را درک کنند.

 

به این نکته توجه کنید که Great Wave، یک شرکت خدمات حرفه ای با تجربه گسترده در زمینه توسعه برنامه های کسب و کار و بهره وری، به عنوان بخشی از کار خود در تجسم داده ها برای AR مورد توجه قرار گرفته است. آنها اخیرا نرم افزار Analytics AR را ساخته اند که اطلاعات فروش Salesforce سازمان را به ارمغان می آورد و داده ها را در AR ارزیابی می کنند تا کاربران بتوانند کاری را که همیشه می خواست انجام دهند انجام دهند: لمس کردن و به طور مستقیم داده هایی را که تحلیل می کنند دستکاری کنید. Analytics Analytics نه تنها تجزیه و تحلیل داده ها و تجسم را قانع کننده تر می کند، بلکه به افراد اجازه می دهد تا به معنای واقعی کلمه شیرجه رفتن و حفاری در داده های خود را انجتم دهند.

 

آینده، نیروی کار شما را ثابت می کند

با نیروی انقلاب صنعتی چهارم،  نیروی کار شما در آینده است و چگونگی استفاده از AR را برای افزایش بهره وری کارکنان و بهینه سازی گردش کار و فرآیندهای موجود، برنامه ریزی کنید.

 

با توجه به این که، اپل و گوگل در حال ایجاد هدست برای واقعیت افزوده و واقعیت مجازی هستند و دنیا در حال رفتن به این سو می باشد، پس چرا منتظر ماندید و خود را با این تکنولوژی به روز نمی کنید؟

 

سخن پایانی

با توجه به مطالب بالا، واقعیت افزوده در مشاغل در حال انجام است و این رویه در حال سرعت گرفتن است. منتظر نمانید و خود را با این تکنولوژی آپدیت کنید.

واقعیت افزوده در مشاغل

Leave A Reply

Your email address will not be published.