گامی به سوی آینده | واقعیت افزوده | واقیعت مجازی

سرمایه‌گذاری در واقعیت افزوده و مجازی

سرمایه‌گذاری در واقعیت افزوده و مجازیReviewed by فاطمه سلیمی on Dec 20Rating: 4.5سرمایه‌گذاری در واقعیت افزوده و مجازی | گامی بلند به سوی آینده تکنولوژی | مجله‌‌ وارنااپسرمایه‌گذاری در واقعیت افزوده و مجازی در سال 2017 بیش از 2.5 میلیارد دلار بوده است. سال 2017، سال سرمایه‌گذاری بر روی VR  و AR بوده است

سرمایه‌گذاری در  واقعیت افزوده و مجازی در سال ۲۰۱۷ بیش از ۲٫۵ میلیارد دلار بوده است. تنها با یک جمع بندی ساده به این نکته کوچیک پی برده میشه که جهان ۱۰ سال آینده بر واقعیت افزوده است.

سال ۲۰۱۷، سال سرمایه‌گذاری بر روی VR  و AR بوده است و سرعت باز گشت این سرمایه گذاری، در سه ماهه آخر سال، به طور چشمگیری قابل ملاحظه بوده است.

 

طبق آخرین گزارشات ازDigi Capital ، سرمایه‌گذاری اولیه در ماه اکتبر؛ یک میلیون دلار بوده که در در ماه نوامبر به ۲٫۵ میلیارد دلار رسیده است که این نشان دهنده ی این می باشد که دو پنجم، کل سرمایه‌گذاری در ماه‌های اکتبر و نوامبر بوده است.

 

طبق گفته شرکت مشاوره، این دومین بار در تاریخ است که، سرمایه‌گذاری در یک ربع واحد، معیار “میلیون دلاری” را تجربه کرده است. به زبان ساده تر، میزان سرمایه گذاری بر روی این دو تکنولوژی از میزان برآورد های خودشان هم بیشتر بوده است و باعث تعجب عموم شده است.

سهم ما از بازار واقعیت افزوده و واقعیت مجازی

ایران در واقعیت افزوده و واقعیت مجازی سهم بسیار کمی دارد به دلیل اهمیت کم به مسائل خدماتی این اتفاق رخ داده است. تجربه تیم وارنااپ در زمینه واقعیت افزوده، این امر رو ثابت کرده است که کشور ما پتانسیل بالایی در تمام رشته های واقعیت افزوده دارد.

اگر شما سرمایه‌ای دارید، نمی دانید کجا باید سرمایه بگذارید تا بازار آینده رو تسخیر کنید. کافیست با مشاوران ما در ارتباط باشید. بازارآینده، بازار واقعیت افزوده و محصولات آن است.

سرمایه‌گذاری در  واقعیت افزوده و مجازی در بخش‌های زیر صورت گرفته است:

۵۰۲ میلیون دلار متعلق به mega deals

۲۰۰ میلیون دلار متعلق به Niantics

بخش کوچکی متعلق به Vcs

یک سوم سرمایه‌گذاری به بخش تکنولوژی تعلق گرفت. کمتر از یک چهارم این سرمایه‌گذاری به “عینک های هوشمند”تعلق گرفته است. بازی‌ها، یک دهم کل سرمایه‌گذاری را مختص به خود کرده اند. مقدار قابل توجهی نیز، به ترکیب VR و AR، لوازم جانبی عکس، ویدئو، سرگرمی و اجتماعی اختصاص داده شده است.

بهتر است به یک سال قبل برگردیم و تغییرات را بررسی کنیم

سرمایه‌گذاری در واقعیت افزوده و مجازی در سال ۲۰۱۶

گزارش جدید واقعیت افزوده و واقعیت مجازی Digi-Capital و معاملات پایگاه داده VCs و سرمایه‌گذاران شرکت،  ۲٫۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۶ بر روی تکنولوژی واقعیت افزوده و مجازی، سرمایه‌گذاری شده که سه برابر مقدار پول سرمایه‌گذاری شده در سال ۲۰۱۵ می‌باشد.

  واقعیت افزوده پزشکی

 

ارزیابی‌های مجازی

بزرگترین بخش بعد خدمات خالص VR و AR بود که کمتر از ۲ میلیون دلار از هر ۱۰ میلیون دلار سرمایه‌گذاری را به خود اختصاص داده است. بزرگترین سرمایه‌گذاری بر روی موتور بازی سازی  Unity با ۱۸۱ میلیون دلار بود که ارزش آن ۱٫۵ میلیارد دلار می‌باشد. سازنده پلت فرم عصبی VR Mindmaze نیز به یک مادر بزرگ در زمینه واقعیت مجازی یا  VR تبدیل شده است، زمانی که ۱۰۰ میلیارد دلار با ارزش گذاری ۱ میلیارد دلار افزایش یافت. بنابراین سرمایه‌گذاری بر روی تکنولوژی واقعیت افزوده و مجازی در حال افزایش می‌باشد تنها راه جلوگیری از این سرطان در حال گسترش ارائه بیماری جدیدی با طعم تکنولوژی است.

 

سخن پایانی

با توجه به مطالب فوق، سرمایه‌گذاری در سال‌های اخیر، بر روی تکنولوژی واقعیت افزوده و مجازی افزایش چشمگیری داشته است. این افزایش در حال صعود نیز می‌باشد. پیش‌بینی شده است که در سال ۲۰۱۸ سرمایه‌گذاری بر روی این بخش بیشتر شود.

شرکت‌های بزرگ دنیا نیز در سال‌های اخیر بیشتر تمرکز خود را بر روی این بخش گذاشته‌اند و رقابت چشمگیری بین همه‌ی آن‌ها وجود دارد.

اما متاسفانه شرکت های ایرانی هنوز با ترس به فضای واقعیت افزوده نگاه می اندازند.

اگر شما مدیرعامل شرکتی هستید و یا صاحب کسب و کاری هستید و می خواهید متفاوت باشید تنها کافیست با مشاوران ما در تماس باشید. بهترین راه و بهترین متخصصان در اختیار شما هستند تا پا به عرصه واقعیت افزوده و واقعیت مجازی بگذارید. از طریق سایت وارنااپ اقدام کنید ویا با شماره ۰۹۳۹۳۵۹۳۷۱۳ ، ۰۱۳۳۳۴۲۹۱۲۳ تماس حاصل کنید.

سرمایه‌گذاری در واقعیت افزوده و مجازی

Leave A Reply

Your email address will not be published.