گامی به سوی آینده | واقعیت افزوده | واقیعت مجازی

آینده VR | چه آینده‌ای در انتظار VR است؟

این سوال در ذهن بسیاری از افراد وجود دارد که آینده VR چیست؟ همه امیدهای بسیاری برای آینده واقعیت مجازی دارند. تجربه VR را کسانی بهتر درک می کنند که، از هدست VR استفاده کرده باشند. واقعیت مجازی ما را به دنیای شگفت آوری وارد می کند.

VR یک فناوری است که، اساسا صنعت سرگرمی را تغییر می دهد. واقعیت مجازی می تواند وارد حوزه‌های دیگری هم شود مانند: جراحی‌های بیمارستان، ویدئو کنفرانس شرکتی و شبیه سازی‌های نظامی…که به نظر می رسند با طبیعت مناسب اند.

 

بازار جهانی و آینده VR

کارشناسان صنعتی شروع به بررسی و برآورد بازار سرمایه‌گذاری واقعیت مجازی کرده‌اند. شرکت بین المللی داده معتقد است که، بازار جهانی برای واقعیت افزوده و مجازی از ۱۴ میلیارد دلار در سال جاری به ۱۴۳ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ افزایش خواهد یافت.

 

بازی Pokemon این واقعیت را ثابت کرد

شاید بهترین نمونه برای کسانی که می خواهند در آینده بیشتر از VR استفاده کنند؛ بازی “Pokemon”  باشد. بازی واقعیت افزوده، شخصیت های دیجیتالی را با مکان های واقعی ترکیب کرد. جایی که بازیکنان از گوشی های هوشمند خود برای بازی استفاده می کردند. بازی Pokemon  یک موفقیت بزرگ بود. این بازی به سرعت در AppStore بارگذاری شد و به بیش از ۵۰ میلیون دانلود در گوشی‌های اندرویدی رسید. تا به امروز، این بازی ۱٫۲ میلیارد دلار درآمد کسب کرده است. این بازی بیش از ۷۵۰ میلیون بار دانلود شده است که ۱۰% از جمعیت جهان است!!!

موفقیت این بازی نیز به نفع سرمایه گذاران است. از زمان انتشار آزمایشی Pokemon Go تابستان گذشته، قیمت سهام “پنینتندو” سه برابر شده است. این بازی به عنوان مدرکی مطرح شد که عموم مردم قادر به درک و تمایل به پذیرش واقعیت مجازی بودند.

 

چه چیزی در آینده نهفته است؟

کمپانی‌های بزرگی مانند فیسبوک و HTC شروع به ساخت هدست‌های واقعیت مجازی کردند. اما قیمت این محصولات بسیار بالا بود.

اما همانگونه که پیش بینی شده بود قیمت هدست‌ها رو به کاهش است. فیس بوک در تابستان سال گذشته قیمت موقت “Oculus Rift” را به ۴۰۰ دلار کاهش داد. در حالی که HTC به طور دائمی قیمت هدست‌ها را به ۶۰۰ دلار کاهش داد.

  واقعیت مجازی در زندگی | بهبود زندگی با VR

هر دو کمپانی اعلام کرده اند که مدل‌های ارزان تری نیز عرضه خواهند کرد. سال گذشته حدودا ۶ میلیون هدست VR عرضه و به دست مصرف کنندگان رسید.

 

سخن پایانی

آینده VR به طور چشمگیری روشن است. چیزی که در این باره مهم بوده، قیمت پایین محصولات این تکنولوژی است. خیلی‌ ها فکر می کنند با کاهش قیمت هدست‌ها، ضرر ایجاد خواهد شد در صورتی که اینگونه نیست. کاهش هزینه‌ها با افزایش چشمگیر تقاضا جبران خواهد شد.

 

نتیجه تمام صبحت های ما

آنچه که ما سعی در نمایش آن داریم ارزش واقعی این تکنولوژی می باشد. در کشور ما ایران شاید به مقدار شایسته به آن بها داده نشده است. مجموعه وارنااپ با افرادی با تجربه در زمینه برنامه نویسی و طراحی شما را در راهی که در پیش رو دارید همراهی می کنند. پیشنهاد ما به شما استفاده از این تکنولوژی جدید است. در زمانی که همه یکسان عمل می کنند شما از رقبا جلو بزنید.

 

چرا ما ؟چرا وارنااپ ؟؟

شاید یکی از شاخصه های ما تجربه ما در زمینه تبلیغاتی و برنامه نویسی باشد. البته قیمت های منصفانه و کیفیت کار نیز شاخص مهمی است که مجموعه وارنااپ در آن نیز از رقبای خود پیشی گرفته است. کار اصلی مجموعه وارنااپ تکنولوژی های AR و VR می‌باشد. ما به صورت تخصصی ایده شما را به عمل می آوریم یا شرکت شما را به این تکنولوژی مجهز می کنیم.

 

AR بهترین روش برای خدمات دهی است

همین امروز با استفاده از لینک موجود در صفحه و یا از طریق منو شناور دایره ای اقدام به ثبت پروژه و راه اندازی AR در مجموعه خود کند.

هر ثانیه دیر است .

 

 

آینده VR

Leave A Reply

Your email address will not be published.